Chcę zacząć nurkować

Chcesz zobaczyć podwodny świat?


Umów się z nami na swoje pierwsze, próbne nurkowanie!

Może się ono odbyć w jeziorze lub na basenie. Na zajęciach dowiesz się wszystkiego co potrzebne na temat nurkowania oraz odbędziesz swoje pierwsze 30 minutowe nurkowanie.

Przygodę z nauką nurkowania rozpoczynamy od kursu Open Water Diver czyli Nurek Wód Otwartych.

Nasz kurs nurkowania udowadnia, że nurkować może każdy kto jest zdrowy i ma chęć spróbować tego pasjonującego zajęcia. Według standardów SSI nurkować można już od 10 roku życia.

Tu nie trzeba być komandosem ani sportowcem aby cieszyć się urokami podwodnego życia.

Nurkowanie z roku na rok staje się sportem coraz bardziej bezpiecznym. Jest zdecydowanie bezpieczniejsze od choćby jazdy na nartach czy jazdy konnej. Coraz więcej dzieci oraz kobiet decyduje się na rozpoczęcie tej wspaniałej przygody.

Dlaczego warto nam zaufać?

Najwyższy standard szkoleń:
 • komplet materiałów szkoleniowych SSI
 • filmy szkoleniowe
 • prezentacje multimedialne
 • sprzęt nurkowy wysokiej jakości na czas trwania kursu
 • wysoko wykwalifikowana kadra
Zwracamy dużą uwagę na bezpieczeństwo:
 • indywidualne podejście do każdego kursanta:
  • wyszkoliliśmy nawet osoby nie umiejące pływać!
  • najmłodszy nasz kursant miał 11 lat a najstarszy 62 lata!
 • maksymalnie 2-4 kursantów na 1 instruktora w wodzie
 • nowoczesne i wysokiej klasy automaty oddechowe
Dopasowujemy się do twoich potrzeb:
 • praktycznie dowolne terminy zajęć teoretycznych
 • możliwość ukończenia kursu w Polsce i za granicą
 • zajęcia na najgłębszym basenie w Toruniu
 • możliwość zapłaty w ratach (10 rat 0%)
Kurs u nas to przygoda:
 • nurkowanie w sprzęcie już od pierwszych zajęć!
 • wspaniała atmosfera podczas zajęć i po zajęciach!!
 • niesamowita i ekscytująca przygoda podwodna
 • zdjęcia z kursu nurkowego w prezencie
W sezonie zimowym proponujemy podzielenie kursu na dwie części:
 • teoretyczno-basenową, którą przeprowadzamy zimą
 • wody otwarte - na które wyruszamy kiedy jest ciepło

W okresie zimowym interesującą możliwością jest rozpoczęcie kursu w Polsce a dokończenie w ciepłych wodach Egiptu!

Zajęcia przeprowadzamy w komfortowych warunkach, w małych grupach, na najnowszym w Toruniu basenie UCS przy ul. Św. Józefa. Tam przygotowujemy was do podboju podmorskiego świata: zwiedzania raf koralowych, podwodnych łąk i lasów, wraków i jaskiń!

Krok po kroku będziesz zdobywał potrzebną wiedzę pod okiem naszej wykwalifikowanej kadry. Bezpiecznie i z przyjemnością zanurzysz się w "wielki błękit". Jako nurek z międzynarodowymi uprawnieniami będziesz mógł podróżować po całym świecie i nurkować oraz wypożyczać sprzęt nurkowy. Będziesz mógł również dołączyć do naszego klubu DIVEZONE.PL i razem z nami wyruszać na wyprawy.

Na program kursu SSI OWD składa się:

 • 6 zajęć teoretycznych:
 • 5 zajęć basenowych ze sprzętem
 • 4 nurkowania na wodach otwartych
 • licencja uprawnia do nurkowania do głębokości 18 metrów
 • licencja ważna jest bezterminowo
 • granica wieku minimum 15 lat, kurs juniorski od 10 roku życia.
 • można kontynuwać naukę przystępując do kursu AOWD - nurek zaawansowany.

ukończenie kursu gwarantuje uzyskanie honorowanej na całym świecie licencji płetwonurka

Co po ukończeniu kursu?

Po kursie OWD wydajemy licencję ważną na całym świecie i uprawniającą do nurkowania do 18m. Na podstawie takiej licencji możemy wypożyczać sprzęt czy ładować butle w centrach nurkowych na całym świecie.

Zapraszamy osoby z Torunia i okolic: Włocławka, Grudziądza, Brodnicy, Bydgoszczy na szkolenia nurkowe u nas!

Częste pytania

1Czego uczymy na kursie?
Teoria: w zależności od kursu będzie to jeden lub więcej wykładów. Każdy kurs ma swoją specyfikę i tak prowadzimy kurs żebyś się dobrze nauczył Praktyka: Ilość nurkowań w kursie i ich rodzaj jest zależna od wybranego kursu. Więcej informacji znajdziesz w opisie danego szkolenia nurkowego.
2Ile czasu trwa kurs?
Staramy się aby nasi kursanci znaleźli się w wodzie jak najszybciej (bo przecież o to im chodzi :-). W zajęciach basenowych można uczestniczyć już po pierwszym wykładzie teoretycznym! W sumie trzeba wziąć udział w sześciu wykładach z teorii (mogą być codziennie np. rano lub wieczorem) a następnie zdać egzamin :). Pomiędzy wykładami można uczestniczyć w zajęciach basenowych a po zdaniu testu ruszamy na wody otwarte! W zależności od typu kursu (weekendowy czy ciągły) może to zająć od 4-5 dni do 3-6 weekendów. Nasze podejście zakłada efektywność szkolenia a nie pracę na czas. Nie oczekujemy od kursantów, że będą godzinami ślęczeć na materiałem. Jeśli jest postęp w nauce przechodzimy do następnej części. Jeśli ktoś ma problemy poświęcamy mu więcej czasu.
3Z czego składa się kurs?
Na całość kursu składają się zajecią teoretyczne i nurkowania. Czasem dochodzą zajęcia basenowe (jak w przypadku Stress & Rescue) a kurs CPR z racji swojego charakteru przebiega zupełnie bez nurkowań :) Co robimy na kursie jest dokładniej omówione w opisach poszczególnych kursów. Do każdego kursu dostępny jest podręcznik i skrypt umożliwiający naukę w domu. Dostępne są też filmy i prezentacje w formie elektronicznej.
4Gdzie to wszystko się odbywa?

Wykłady teoretyczne odbywają się w naszym centrum nurkowym (chyba że kurs jest wyjazdowy w systemie ciągłym wtedy są na wyjeździe)

Zajęcia basenowe odbywają się na basenie UCS na ul.Józefa

Nurkowania szkoleniowe odbywają się w Piechcinie oraz w pobliskich jeziorach Okonin (40km) czy Powidzkie (100km) ale często też podczas dłuższych wypraw może to być jez. Hańcza, kamieniołom Jaworzno-Szczakowa (Koparki) czy ciepłe wody Morza Czerwonego :)

Podczas wyjazdów weekendowych śpimy tam gdzie nam wszystkim pasuje od pensjonatów po namioty - ważne żeby wszystkim odpowiadało.

5Jakie są wymagania/dokumenty?
Minimalny wiek kursanta to 10 lat (stopnie juniorski), od 15 lat nadawane są już pełne uprawnienia. Dokumenty: Wymagane jest zaświadczenie od lekarza o braku przeciwskazań do nurkowania. Materiały: Wszystkie materiały do kursu są zapewnione przez naszą akademię nurkową, nie musisz się o nic martwić!
6Gdzie można nurkować?
Praktycznie wszędzie gdzie jest woda. W basenie, jeziorze, rzece, morzu, oceanie, zalanej jaskini. Oczywiście to gdzie możesz nurkować zależy do twojego poziomu wyszkolenia. Nie przypuszczamy, że zaraz po podstawowym kursie udasz się na nurkowania na wrakach Atlantyku :) W Polsce najczęściej nurkujemy w jeziorach (Hańcza, Powidzkie, Budzisławskie) lub w Morzu Bałtyckim czy Zatoce Gdańskiej. W jeziorach występują liczne gatunki ryb i roślin, które można podziwiać zarówno w dzień jak i w nocy. Często odwiedzanymi miejscami są również popularne kamieniołomy Jaworzno-Szczakowa (Koparki) czy Zakrzówek. W Bałtyku i Zatoce Gdańskiej największymi atrakcjami są wraki - ich zwiedzanie wymaga jednak odbycia kursu nurkowań wrakowych. Za granicą najczęściej odwiedzane nurkowiska to: Egipt, Chorwacja, Hiszpania i Francja (południowe wybrzeża). Czysta i ciepła woda oraz niezliczona ilość gatunków flory i fauny zachęcają do nurkowań.
7Ile to kosztuje?
Ceny kursów specjalistycznych nie są wygórowane. Konkretne ceny są uzależnione od typu kursu. Np. najtańszy kurs podlodowy nie jest droższy niż kilka wyjść z dziewczyną czy chłopakiem do Multikina a kurs CPR to mniej niż wydamy na rodzinny obiad w restauracji. Po szczegóły odsyłam do CENNIKA
8Jaki sprzęt jest najlepszy?
Nie istnieje coś takiego jak "najlepszy sprzęt". Każdy element ekwipunku nurkowego powinien być dopasowany do ciebie i do warunków w których nurkujesz. Dlatego w naszym centrum nurkowym dobierzemy najbardziej optymalne do twoich potrzeb wyposażenie.
9Co jest potrzebne aby zacząć kurs?
Jeśli już zdecydowałeś się na konkretny kurs lub się zastanawiasz - SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI ! Prowadzimy szkolenia przez cały rok zarówno w Polsce jak i za granicą. Na pewno znajdziemy wspólne tematy do pogadania :) Zadzwoń lub napisz - pełne informacje znajdziesz w dziale KONTAKT
//]]>