Dla nurków zaawansowanych

To sekcja dla nurków zaawansowanych oraz tych którzy chcieliby się takim stać.


Jeśli szukasz informacji tutaj to znaczy, że już wiele potrafisz i nurkowanie to twoja druga natura. Kursy na tym poziomie to już bardzo specjalistyczna wiedza i poważne wymagania.

Dla nurków którzy chcą się doskonalić i nurkować jeszcze głębiej, dłużej i dekompresyjnie mamy przygotowaną ofertę szkoleń specjalistycznych:

Częste pytania

1Czego uczymy na kursie?
Teoria: w zależności od kursu będzie to jeden lub więcej wykładów. Każdy kurs ma swoją specyfikę i tak prowadzimy kurs żebyś się dobrze nauczył Praktyka: Ilość nurkowań w kursie i ich rodzaj jest zależna od wybranego kursu. Więcej informacji znajdziesz w opisie danego szkolenia nurkowego.
2Ile czasu trwa kurs?
Staramy się aby nasi kursanci znaleźli się w wodzie jak najszybciej (bo przecież o to im chodzi :-). W zajęciach basenowych można uczestniczyć już po pierwszym wykładzie teoretycznym! W sumie trzeba wziąć udział w sześciu wykładach z teorii (mogą być codziennie np. rano lub wieczorem) a następnie zdać egzamin :). Pomiędzy wykładami można uczestniczyć w zajęciach basenowych a po zdaniu testu ruszamy na wody otwarte! W zależności od typu kursu (weekendowy czy ciągły) może to zająć od 4-5 dni do 3-6 weekendów. Nasze podejście zakłada efektywność szkolenia a nie pracę na czas. Nie oczekujemy od kursantów, że będą godzinami ślęczeć na materiałem. Jeśli jest postęp w nauce przechodzimy do następnej części. Jeśli ktoś ma problemy poświęcamy mu więcej czasu.
3Z czego składa się kurs?
Na całość kursu składają się zajecią teoretyczne i nurkowania. Czasem dochodzą zajęcia basenowe (jak w przypadku Stress & Rescue) a kurs CPR z racji swojego charakteru przebiega zupełnie bez nurkowań :) Co robimy na kursie jest dokładniej omówione w opisach poszczególnych kursów. Do każdego kursu dostępny jest podręcznik i skrypt umożliwiający naukę w domu. Dostępne są też filmy i prezentacje w formie elektronicznej.
4Gdzie to wszystko się odbywa?
Wykłady teoretyczne odbywają się w naszym centrum nurkowym (chyba że kurs jest wyjazdowy w systemie ciągłym wtedy są na wyjeździe) Zajęcia basenowe. Odbywają się na basenie UCS na ul.Józefa. Nurkowania szkoleniowe odbywają się w pobliskich jeziorach Okonin (40km) czy Powidzkie (100km) ale często też podczas dłuższych wypraw może to być jez. Hańcza, kamieniołom Jaworzno-Szczakowa (Koparki) czy ciepłe wody Morza Czerwonego :) Podczas wyjazdów weekendowych śpimy tam gdzie nam wszystkim pasuje od pensjonatów po namioty - ważne żeby wszystkim odpowiadało.
5Jakie są wymagania/dokumenty?
Minimalny wiek kursanta to 10 lat (stopnie juniorski), od 15 lat nadawane są już pełne uprawnienia. Dokumenty: Wymagane jest zaświadczenie od lekarza o braku przeciwskazań do nurkowania. Materiały: Wszystkie materiały do kursu są zapewnione przez naszą akademię nurkową, nie musisz się o nic martwić!
6Gdzie można nurkować?
Praktycznie wszędzie gdzie jest woda. W basenie, jeziorze, rzece, morzu, oceanie, zalanej jaskini. Oczywiście to gdzie możesz nurkować zależy do twojego poziomu wyszkolenia. Nie przypuszczamy, że zaraz po podstawowym kursie udasz się na nurkowania na wrakach Atlantyku :) W Polsce najczęściej nurkujemy w jeziorach (Hańcza, Powidzkie, Budzisławskie) lub w Morzu Bałtyckim czy Zatoce Gdańskiej. W jeziorach występują liczne gatunki ryb i roślin, które można podziwiać zarówno w dzień jak i w nocy. Często odwiedzanymi miejscami są również popularne kamieniołomy Jaworzno-Szczakowa (Koparki) czy Zakrzówek. W Bałtyku i Zatoce Gdańskiej największymi atrakcjami są wraki - ich zwiedzanie wymaga jednak odbycia kursu nurkowań wrakowych. Za granicą najczęściej odwiedzane nurkowiska to: Egipt, Chorwacja, Hiszpania i Francja (południowe wybrzeża). Czysta i ciepła woda oraz niezliczona ilość gatunków flory i fauny zachęcają do nurkowań.
7Ile to kosztuje?
Ceny kursów specjalistycznych nie są wygórowane. Konkretne ceny są uzależnione od typu kursu. Np. najtańszy kurs podlodowy nie jest droższy niż kilka wyjść z dziewczyną czy chłopakiem do Multikina a kurs CPR to mniej niż wydamy na rodzinny obiad w restauracji. Po szczegóły odsyłam do CENNIKA
8Jaki sprzęt jest najlepszy?
Nie istnieje coś takiego jak "najlepszy sprzęt". Każdy element ekwipunku nurkowego powinien być dopasowany do ciebie i do warunków w których nurkujesz. Dlatego w naszym centrum nurkowym dobierzemy najbardziej optymalne do twoich potrzeb wyposażenie.
9Co jest potrzebne aby zacząć kurs?
Jeśli już zdecydowałeś się na konkretny kurs lub się zastanawiasz - SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI ! Prowadzimy szkolenia przez cały rok zarówno w Polsce jak i za granicą. Na pewno znajdziemy wspólne tematy do pogadania :) Zadzwoń lub napisz - pełne informacje znajdziesz w dziale KONTAKT
//]]>